Karboksyterapia w leczeniu łuszczycy - Shenti Poznań

Karboksyterapia w leczeniu łuszczycy

Łuszczyca to przewlekła choroba dermatologiczna, której w sposób całkowity niestety nie można wyleczyć. Istnieją jednak sposoby umożliwiające łagodzenie jej objawów. Należy do nich między innymi karboksyterapia pozwalająca na minimalizowanie objawów łuszczycy. Metoda ta polega na podawaniu dwutlenku węgla za pomocą iniekcji. Stosuje się ją w wielu gabinetach kosmetycznych, a także renomowanych klinikach. Głównymi czynnikami przemawiającymi za stosowaniem tej metody jest wysoka skuteczność, a także bezpieczeństwo i niewielka inwazyjność. Czas rekonwalescencji jest krótki, natomiast ryzyko powstania ewentualnych powikłań bardzo niewielkie. Czy zatem warto stosować karboksyterapię w leczeniu problemów związanych z łuszczycą?

Łuszczyca – problem, na który receptą może być karboksyterapia

W przypadku łuszczycy obserwuje się zaburzenia obrotu komórkowego. W rezultacie dochodzi do przemieszczania się komórek z warstwy rozrodczej do warstwy rogowej naskórka. Cały proces odbywa się zaledwie w ciągu kilku dni. Z tego też powodu komórki nie mają czasu dojrzeć i kumulują się na powierzchni skóry. Łuszczyca nie należy do chorób, którymi możemy się zarazić. Jednak ryzyko zachorowania istnieje w każdym momencie życia. Najczęściej zmiany chorobowe pojawiają się na takich fragmentach ciała jak łokcie, kolana, twarz, dłonie, skóra głowy lub dolna część pleców. Sposoby leczenia mogą być różne. Często stosuje się różnego rodzaju preparaty w postaci maści i kremów, które mają zmniejszać objawy, oraz naświetlanie zmian za pomocą fototerapii. Wykorzystać można również karboksyterapię, która polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla do skóry, a także tkanki podskórnej. Wprowadzony do tkanek gaz wykazuje zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych, zwiększa krążenie i likwiduje zmiany łuszczycowe.

Na czym polega karboksyterapia

Karboksyterapia to prawdziwy przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. To bardzo bezpieczna metoda, która służy zarówno do zwalczania problemów związanych z łuszczycą, jak również odmładzania skóry, niwelowania rozstępów, blizn, cellulitu, a także zwiotczenia skóry i walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest to uzależnione od obszaru, który zostaje poddany terapii. Zastosowanie obecnej technologii, pozwala na podgrzanie gazu do temperatury ciała, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny. W rezultacie nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Drobny dyskomfort może pojawiać się w momencie iniekcji, kiedy to gaz wtłaczany jest do skóry lub tkanki podskórnej. Dwutlenek węgla stanowi naturalną i obecną w organizmie człowieka substancję. Dzięki temu karboksyterapia nie wywołuje reakcji alergicznych. Terapia dwutlenkiem węgla przynosi zdecydowaną poprawę ukrwienia tętniczego skóry. W rezultacie dochodzi do regresji zmian łuszczycowych. Karboksyterapia zarówno przyspiesza leczenie zmian, jak i wydłuża okresy remisji.

Czy karboksyterapia może mieć efekty uboczne

W przypadku karboksyterapii mogą pojawić się pewne objawy związane z przeprowadzeniem zabiegu. Najczęściej chodzi po prostu o ból oraz rozpieranie w miejscu iniekcji. Może pojawić się także rumień, który jest wynikiem zainicjowania stanu zapalnego, który jest wynikiem śródskórnego podania dwutlenku węgla. W miejscu wkłucia igły mogą powstawać również niewielkie krwiaki, jeśli uszkodzi ona naczynie krwionośne. Powyższe objawy nie stanowią jednak podstaw do rezygnacji z przeprowadzenia zabiegu. Warto również zaznaczyć, że ryzyko wystąpienia różnego rodzaju powikłań w przypadku karboksyterapii jest bardzo niewielkie. Ponadto najczęstszą przyczyną ich występowania jest nieprawidłowa procedura zabiegowa lub brak doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Rozwój technologii i coraz większa dostępność bardzo nowoczesnych aparatów do karboksyterapii znacząco minimalizuje ryzyko zabiegu i poprawia komfort pacjenta. W korzystny sposób wpływa to na zainteresowanie środowisk kosmetycznych do przeprowadzania tego typu terapii. W przypadku łuszczycy z pewnością warto z niej skorzystać – efekty potrafią być bardzo zadowalające i utrzymywać się przez długi czas.

Odwiedź nasz profil na Facebook
Odwiedź nasz profil na Instagram