61 887 44 51

61 227 97 91
61 887 44 51

61 227 97 91

Karboksyterapia.

Terapia dwutlenkiem węgla zwana również terapią „cudownym gazem”została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej, od momentu zastosowania botoksu. Początkowo, terapię dwutlenkiem węgla wykorzystywano do leczenia chorób układu krążenia. Szybko jednak odkryto, że zastosowanie dwutlenku węgla przynosi wymierne efekty w zakresie medycyny i kosmetologii estetycznej. Terapia polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu gazu medycznego, za pomocą iniekcji. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda, doskonale radząca sobie z odmładzaniem skóry, walką z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniem skóry, łysieniem, jak również walką z cieniami pod oczami, czy nawet łuszczycą.
 
Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych do leczonego obszaru. Poprawia również mikrokrążenie i wpływa na odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję dwutlenkiem węgla jest reakcja zapalna, prowadząca do zwiększonej stymulacji produkcji kolagenu. Kilka tygodni później rozpoczyna się „remodeling” skóry, wraz z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Wybór naszej karboksyterapii daje Ci gwarancję bezpieczeństwa. Sam aparat posiada wymagane certyfikaty jakości, medyczny dwutlenek węgla o czystości 99,5% daje nam pewność, że terapia będzie bezpieczna i pozbawiona niepożądanych skutków ubocznych. Parametry zabiegowe dobieramy nie tylko do danego wskazania, ale również do jego stadium i stopnia zaawansowania.

Wskazania:

cellulit
Cellulit stanowi problem o wieloczynnikowym podłożu, do nasilenia schorzenia przyczyniają się m.in. zmiany naczyniowe,upośledzenie układu limfatycznego i krążenia, nadwaga i niewłaściwa dieta. Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulęgają skurczeniu, mikrokrążenie ulega poprawie lub wznowieniu, następuje odbudowa i odżywienie komórek, a skóra zostaje wygładzona i sprężysta. Podanie Co2 jest interpretowane przez organizm jako niedotlenienie i reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu, tworząc nowe, drobne naczynia krwionośne co zapewnia wzrost ilości tlenu i czynników odżywczych w miejscu poddanym terapii.Poprawa krążenia i odżywienia tkanki powoduje,

że komórki lepiej się regenerują. Następuje stymulowana produkcja kolagenu oraz poprawia się retencja wody, a co za tym idzie zmniejszają się obrzęki. Karboksyterapia ukierunkowana jest na poprawę fizjologii skóry, dlatego osiąga spektakularne efekty w redukcji cellulitu.


rozstepy
W przypadku rozstępów i blizn, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar zabiegowy zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Proces usuwania blizn i rozstępów zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniowa blizny/rozstępu, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu.

cienie
Jest wiele czynników odpowiedzialnych za nieprawidłową pracę sieci naczyń krwionośnych, jedną z nich jest dysfunkcja układu krążenia krwi w okolicy dolnej powieki powodująca wystąpienie ciemnych i nieestetycznych cieni pod oczami. Zatłoczone kapilary powodują, iż przepływ krwi zwalnia, gromadząc się w danym obszarze. Cienka skóra dolnej powieki ukazuje to jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Dotlenienie tych obszarów skóry uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych sieci naczyń włosowatych raz uaktywnienia już istniejące, a co za tym idzie skóra staje się widocznie młodsza, zdrowsza i świeższa. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru,a w efekcie cienie pod oczami zostają wyraźnie redukowane.

zmarszczki0
Podczas iniekcji dwutlenkiem węgla celowo i świadomie „wywoływany” jest stan zapalny (pożądana i prawidłowa reakcja), który stymuluje uwalnianie przez skórę czynników wzrostu (VEGF) i pobudza aktywność fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu nawet o 40%. Przebudowa skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, nowopowstałe włókna kolagenowe są równolegle oraz ciasno utkane, a w efekcie skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu.Wskazaniem do zabiegu jest brak elastyczności, jędrności, dotlenienia, pierwsze oznaki starzenia, drobne zmarszczki, ogólna poprawa kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni (rewitalizacja).Po skończonej serii widoczne jest wzmocnienie napięcia skóry opadającego podbródka lub szyi, pogrubienie skóry właściwej oraz zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek.

luszczyca
ŁUSZCZYCA ORAZ ŁYSIENIE – CO2 rozchodzi się równomiernie pod skórą głowy, rozszerzając miejscowo naczynia krwionośne oraz tworząc nowe,tym samym poprawiając lokalne mikrokrążenie.Brodawka włosa zaopatrzona jest w naczynia krwionośne , które to pod wpływem dwutlenku węgla zostają rozszerzone,dotlenione oraz odżywione co w konsekwencji powoduje wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych.Po ok. 10 zabiegach obserwuje się wyraźne zagęszczenie włosów, stają się mocniejsze oraz zdrowsze.
Usługa Cena 1 zabieg / 5 zabiegów(+1zabieg gratis) / 10 zabiegów(+2zabieg gratis)
Oczy 150 zł / 750 zł / 1500zł
Podbródek 100 zł / 500 zł / 1000 zł
Twarz+oczy 250 zł / 1250 zł / 2500 zł
Twrz+szyja+dekolt 300 zł / 1500 zł / 3000 zł
Dłonie 150 zł / 750 zł / 1500 zł
Brzuch 190 zł-250 zł / 950 zł-1250 zł / 1900 zł-2500 zł
Uda(przód,tył) 250 zł / 1250 zł / 2500 zł
Pośladki 190 zł / 950 zł / 1900 zł
Uda(przód,tył)+pośladki 190 zł / 950 zł / 1900 zł
Ramiona 190 zł / 950 zł / 1900 zł
Rozstępy 150 zł-300 zł / 750 zł-1500 zł / 1500 zł-3000 zł
Blizna 100 zł-200 zł / 500 zł-1000 zł / 1000 zł-2000 zł
Skóra głowy 250 zł / 1250 zł / 2500 zł

PROMOCJA
– 10 % od ceny pakietów

O nas

Rozpoczęliśmy swoją działalność ponad 11 lat temu. Od tego czasu stale doskonalimy swoją ofertę, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów, a także nieustannie rozwijającej się technologii.

Zobacz więcej...

Kontakt


ul. Katowicka 55A, 61-131 Poznań - Rataje
61 887 44 51

salon@shenti.pl

Kontakt


ul.Katowicka 53 c, 61-131 Poznań - Rataje
61 227 97 91

salon@shenti.pl

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
Salon: 10:00 - 21:00

Soboty
Salon: 10:00 - 16:00

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Share