Peeling ziołowy jadwiga – wszystko co powinnaś o nim wiedzieć.
Peeling ziołowy Jadwiga jest polskim, znanym od bardzo dawna produktem do usuwania martwego naskórka. Jest to jeden z najstarszych peelingów medycznych, dlatego cieszy się nadal niesłabnącą popularnością wśród wielu kosmetyczek. Jest to preparat o bardzo naturalnym składzie na bazie ziół, który niweluje przebarwienia i zmiany trądzikowe, wygładza zmarszczki oraz zmniejsza stany zapalne skóry. Jest to peeling głęboko złuszczający, dlatego też u młodych dziewcząt z młodą, dojrzewającą skórą stosuje się zazwyczaj wersję light, dlatego, że klasyczna ma niezwykle intensywne działanie, ale też o wiele bardziej skuteczne.
Zabieg złuszczania naskórka przeprowadza się wyłącznie z wykorzystaniem peelingu ziołowego Jadwiga. Posiada on działanie antybakteryjne, wygładzające i stymulujące. Chociaż sam preparat jest bezpieczny, należy stosować się do ścisłych zaleceń doświadczonej kosmetyczki w celu uzyskania jak największych efektów i uniknięcia potencjalnych powikłań. Częstotliwość powtarzania zabiegu zależna jest od rodzaju cery, jaką posiada klientka, a także rozległości defektów skórnych, których chce się pozbyć. Jednak najczęściej wykonuje się od jednego do trzech zabiegów z odstępem jednego miesiąca pomiędzy nimi.
Producent podaje informację, że celem peelingu ziołowego Jadwiga jest wywołanie stanu podobnego do oparzenia słonecznego, dzięki czemu dochodzi do wymiany nawet do pięciu warstw naskórka po jednym zabiegu, przez co pojawia się wyraźne wygładzenie cery oraz likwidację licznych defektów naskórnych. Pobudza on tym samym skórę do intensywnej produkcji nowych komórek, przez co staje się bardziej jędrna, zdrowsza i promienista. Peeling Jadwiga łagodzi zmiany trądzikowe i usuwa zmiany potrądzikowe, likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza pory, przebarwienia, blizny i rozstępy skórne, a także wygładza pierwsze zmarszczki i zmniejsza widoczność głębszych zmarszczek.
Peeling ziołowy Jadwiga – dla kogo jest przeznaczony?
Przeprowadzenie zabiegu peelingiem ziołowym Jadwiga zaleca się dla osób ze skórą dojrzałą, wiotczejącą, poszarzałą i zmęczoną, a także skóry palacza. Dobrze sprawdzi się także w przypadku cery tłustej i trądzikowej, skóry pokrytej bliznami lub rozstępami skórnymi oraz z utrzymującymi się długo przebarwieniami. Polecany jest także osobom z rozszerzonymi porami i rogowaceniem naskórka.
Istnieje również kilka przeciwwskazań do wykonania złuszczania naskórka peelingiem ziołowym Jadwiga. Nie jest zalecany osobom posiadającym trądzik różowaty bądź aktywny trądzik pospolity, skórę naczyniową lub z tendencją do powstawania bliznowców, a także z dużą ilością zmian skórnych i guzków niewiadomego pochodzenia. Nie należy przeprowadzać tego zabiegu po ekstrakcji zęba oraz przy częstych bólach głowy. Nie należy również przeprowadzać go kobietom w ciąży i karmiących piersią, alergikom oraz osobom, które w przeciągu ostatnich pięciu lat przebyły chemioterapię. Peelingu Jadwiga nie wykonuje się także u osób zażywających witaminę A, sterydy oraz tetracykliny w okresie do 13 miesięcy przed zabiegiem, odbytych operacjach w okresie do 12 miesięcy, a także po przebytych zabiegach laserowych i gorączce w ostatnim miesiącu. Nie można go także wykonywać w okresie do 3 miesięcy po ostatnim zabiegu złuszczania martwego naskórka innymi metodami.
Pielęgnacja skóry po peelingu ziołowym Jadwiga
Po wykonaniu przez doświadczoną kosmetyczkę ze sprawdzonego salonu kosmetycznego, na przykład Salonu Urody Shenti w Poznaniu, skóra złuszcza się przez około 7 dni. Przez ten czas nie można myć skóry twarzy ani stosować żadnych kosmetyków, a zwłaszcza wykonywać makijażu. Nie należy również odrywać łuszczącego się naskórka, żeby nie pozostawić śladów na skórze w postaci blizn lub przebarwień. W celu prawidłowego przebiegu procesu złuszczania, po upływie 7 dni od wykonania peelingu należy przeprowadzić zabieg złuszczania pozostałości martwego naskórka u kosmetyczki, co pozwoli pozbyć się denerwujących płatów. Przez okres miesiąca od zabiegu należy unikać słońca, solarium oraz mrozu poniżej -5°C. W słoneczne i upalne dni należy zadbać o odpowiednią ochronę UV i unikać ekspozycji twarzy na słońce.