Modelowania ciała za pomocą endermologii LPG Poznań
Endermologia LPG jest to innowacyjna metoda masażu – z wykorzystaniem specjalnej głowicy, która służy do walki z tłuszczem i cellulitem, zwłaszcza w miejscach najbardziej opornych na dietę czy ćwiczenia. Zabieg ten nie tylko przyspiesza metabolizm, ale też doskonale ujędrnia skórę. Przyjrzyjmy się, zatem nieco bliżej nieinwazyjnej technice endermologii LPG.
Kiedy endermologia LPG jest wskazana?
Zabiegi endermologii LPG zalecane są osobom, które chcą pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej, a do tego mają problem z cellulitem. Co więcej, metoda ta sprawdza się również w przypadku innych problemów skórnych, takich jak rozstępy czy blizny.
Endermologia LPG świetnie poprawia ukrwienie skóry, pomaga w redukcji wody oraz toksyn z organizmu, a do tego rozluźnia napięcie mięśni. Po serii takich zabiegów możemy spodziewać się ujędrnionej skóry oraz wymodelowanej sylwetki. Po endermologię LPG sięga się także przed i po chirurgicznych zabiegach liposukcji.
Metoda ta uznawana jest za całkowicie bezpieczną i nieinwazyjną, nie mniej jednak są pewne przeciwwskazania. Nie powinny sięgać po nią osoby, które mają problemy z żylakami, naczyniakami, przepukliną, a także uszkodzeniem skóry. Zabiegu nie przeprowadza się również u osób z chorobami nowotworowymi oraz przyjmującymi leki na krzepliwość krwi.
Endermologia LPG – na czym polega zabieg?
Zabieg endermologii LPG zawsze poprzedzony jest krótkim wywiadem z pacjentem, podczas którego lekarz pyta o stan zdrowia, a także styl życia. Następnie ocenia sylwetkę, jędrność i gęstość skóry oraz stopień zaawansowania cellulitu. W przypadku niewystąpienia żadnych przeciwwskazań, następuje przygotowanie do zabiegu.
Na początku pacjent otrzymuje specjalną odzież, która jest niezbędna do przeprowadzenia masażu – ułatwia oddziaływanie rolek masujących na skórę, ochrania ją, a do tego zapewnia intymność. Następnie lekarz masuje wybrane partie ciała za pomocą głowicy urządzenia, która wykorzystuje regulowane i kontrolowane przez komputer podciśnienie. W trakcie takiego zabiegu skóra pacjenta jest ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i stymuluje procesy regeneracyjne skóry. Ponadto dochodzi do usunięcia tłuszczu oraz toksyn, dzięki czemu organizm rozpoczyna proces regeneracji oraz produkcji elastyny i kolagenu.
Pojedynczy masaż endermologii LPG trwa około 45 minut. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie serii takich zabiegów – od 5 do nawet 20 – w zależności od zaawansowania problemu. Zabiegi można wykonywać trzy razy w tygodniu, przy czym pomiędzy kolejnymi zabiegami musi wystąpić przynajmniej 24- godzinna przerwa.
Endermologia LPG jest zabiegiem bezbolesnym, ponieważ intensywność masażu dobierana jest indywidualnie do pacjenta.
Choć do zabiegu nie ma potrzeby przegotowywania się w jakiś szczególny sposób, to jednak zaleca się – zarówno przed jak i po masażu – wypijanie minimum 2,5 litra wody, w celu ułatwienia usuwania toksyn z organizmu. Należy równie ograniczyć spożywanie soli, a także produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Jak najbardziej wskazana jest dieta lekkostrawna niskosodowa, dzięki czemu szybciej dojdzie do redukcji tkanki tłuszczowej.