Co to jest mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa to jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie zabiegów estetyczno-kosmetycznych. Polega on na nakłuwaniu skóry mikroigłami i wprowadzaniu w ten sposób substancji odżywczych. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i raczej mało bolesny, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, a jego efekty można zauważyć już po kilku zabiegach.
Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej dochodzi do mikrourazów skóry. Wbrew pozorom i obawom ma to dla niej dobroczynne skutki. Przede wszystkim pozwala zaaplikować kosmetyki i wpływa na ich lepsze wchłanianie się. Dzięki „otwarciu” skóry może się wchłonąć do 90% substancji odżywczych, co czyni tę terapię jedną z najskuteczniejszych sposobów aplikowania preparatów kosmetycznych.
Ponadto drobne nakłucia skóry pobudzają jej regenerację, dlatego mezoterapia mikroigłowa jest uznawana za jeden z najlepszych zabiegów odmładzających. Te drobne urazy wywołują intensywny proces naprawczy i zwiększają produkcję kolagenu. Poza tym, tak pobudzona skóra staje się mocniejsza, bardziej elastyczna i gładsza.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Mezoterapii mikroigłowej wyrównuje koloryt skóry, wygładza ją i wzmacnia jej strukturę. Zabieg likwiduje drobne zmarszczki i delikatnie wygładza powierzchnię skóry. Poprawia nawilżenie, dzięki lepszemu wchłanianiu substancji odżywczych. Pomaga w redukcji blizn, przebarwień i rozstępów. Najlepsze efekty uzyskuje się po kilku zabiegach. Zaleca się minimum 4 do 6 zabiegów, a każdy w odstępie od 2 do 4 tygodni.
Oczywiście, jak w każdym zabiegu, tak i tutaj istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Chociaż jest to bardzo popularna i bezpieczna metoda, to istnieją przypadki, w których nie możemy się jej poddać. Najczęstszymi przeciwwskazaniami są: ciąża i okres laktacji, choroby nowotworowe, problemy z krzepliwością krwi, uczulenie bądź na którykolwiek kosmetyk stosowany w czasie zabiegu, skłonność do powstawania bliznowców oraz zakażenia wirusowe lub grzybiczne. Przed przeprowadzeniem mezoterapii mikroigłowej zaleca się konsultację ze swoją kosmetyczką.
Higiena przed i po zabiegu
Mezoterapia mikroigłowa nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Po zabiegu warto dokładniej zadbać o skórę i trzymać się podstawowych zaleceń kosmetyczki Przede wszystkim należy zrezygnować z nakładania makijażu lub innych kosmetyków przed 24 godziny po zastosowaniu tej metody. Poza tym przez pierwszy tydzień warto unikać gorących kąpieli oraz saun, a także stosować preparaty przyspieszające regenerację skóry. Nawet do 6 tygodniu po zabiegu trzeba unikać ostrego słońca i nie wystawiać się na jego działanie.
Warto pamiętać, że zabieg mezoterapii mikroigłowej to delikatnie inwazyjny zabieg, który polega na nakłuwaniu skóry, dlatego też będzie ona zaczerwieniona, a nawet opuchnięta przez 1 do 3 dni po odbytej wizycie. Mogą pojawić się też mikrouszkodzenia, lecz szybko one znikną. Co więcej, jeśli dostosujemy się do wyżej wspomnianych zasad higieny po zabiegu, skóra szybko wróci do normy, a my same będziemy mogły cieszyć się pozytywnymi efektami tej metody.