Co to jest mikrodermabrazja i jak wygląda zabieg?
Co to jest mikrodermabrazja? Mikrodermabrazja (mikropeeling kontrolowany) jest pielęgnacyjnym zabiegiem kosmetycznym, który polega głównie na usuwaniu warstw naskórka (jego zrogowacenia) poprzez zastosowanie precyzyjnego, kontrolowanego strumienia składającego się z mikrokryształków. Jest to w praktyce jedna z metod mechanicznego złuszczania naskórka, polegająca na ścieraniu warstwy rogowej naskórka, a także głębszych warstw skóry za pomocą specjalnego urządzenia.
Mikrodermabrazja to ogólna nazwa zabiegu oczyszczającego skórę, polegającego na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa i tlenowa, różniących się rodzajem wykorzystywanego materiału ścierającego.
Mikrodermabrazji – zastosowanie:
Zabieg mikrodermabrazji polega na złuszczaniu, dotlenianiu oraz wzmacnianiu produkcji kolagenu. Jakie jeszcze zalety ma opisywany zabieg? W przeciwieństwie do klasycznej dermabrazji, mikrodermabrazja stwarza możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania. Można go wykonać na różnych partiach ciała, na przykład na twarzy, szyi, dekolcie czy plecach. Istnieją różne jej rodzaje, na przykład mikrodermabrazja diamentowa. Najlepiej wykonać ten zabieg jesienią lub zimą. Stosuje się go na problemy cery i skóry ciała: zaskórniki, trądzik, prosaki, rozszerzone pory, blizny i przebarwienia, a także rozstępy i cellulit. Wskazany jest również dla osób, u których widać pierwsze oznaki starzenia się, ponieważ likwiduje on delikatne zmarszczki.
Mikrodermabrazja diamentowa – korzyści
Najbardziej znanym rodzajem mikrodermabrazji jest mikrodermabrazja diamentowa. Daje ona szereg niezaprzeczalnych korzyści. W wyniku ścierania zrogowaciałego naskórka tą metodą poprawia się wchłanialność składników aktywnych zawartych w kosmetykach oraz zmniejsza barierę ochronną skóry. To ze względu na tę drugą korzyść polecana jest do wykonania przed zabiegiem laserowym czy terapią kwasami. Dodatkowo zabieg mikrodermabrazji dotlenia i odżywia skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek, przebarwień i blizn oraz odblokowuje pory.
Mikrodermabrazja wykonanie krok po kroku
Warto również opisać wykonanie zabiegu mikrodermabrazji krok po kroku. Wykonanie zabiegu na twarzy wymaga najpierw odpowiedniego przygotowania. Przed zabiegiem należy usunąć z twarzy makijaż, resztki kremu oraz nadmiar sebum. Następnie twarz przecierana jest w salonie kosmetycznym roztworem kwasu bornego lub spirytusem. Ma to za zadanie odtłuścić zewnętrzną warstwę skóry i przygotować w ten sposób do zabiegu. Osoba, u której wykonuje się zabieg, ma nałożone okulary ochronne. Głowica aparatu do mikrodermabrazji wyposażona jest w końcówkę próżniową, która zasysa usuwany naskórek. Kosmetyczka może wyznaczać głębokość oczyszczenia, czyli moc strumienia kryształków. Kryształki są wykonane z korundu, który jest obojętny alergicznie oraz działa antybakteryjnie. Po zabiegu skóra może potrzebować kilku dni na regenerację.