Karboksyterapia a łuszczyca
Karboksyterapia — przełom w leczeniu łuszczycy
Karboksyterapia to prawdziwy przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. To bardzo bezpieczna metoda, która służy zarówno do zwalczania problemów związanych z łuszczycą, jak również odmładzania skóry, niwelowania rozstępów, blizn, cellulitu, a także zwiotczenia skóry i walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest to uzależnione od obszaru, który zostaje poddany terapii.
Czy karboksyterapia boli?
Zastosowanie obecnej technologii, pozwala na podgrzanie gazu do temperatury ciała, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny. W rezultacie nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Drobny dyskomfort może pojawiać się w momencie iniekcji, kiedy to gaz wtłaczany jest do skóry lub tkanki podskórnej. Dwutlenek węgla stanowi naturalną i obecną w organizmie człowieka substancję. Dzięki temu karboksyterapia nie wywołuje reakcji alergicznych.
Leczenie łuszczycy Poznań? Karboksyterapia na łuszczycę
Terapia dwutlenkiem węgla przynosi zdecydowaną poprawę ukrwienia tętniczego skóry. W rezultacie dochodzi do regresji zmian łuszczycowych. Karboksyterapia zarówno przyspiesza leczenie zmian, jak i wydłuża okresy remisji.
Czy karboksyterapia może mieć efekty uboczne
W przypadku karboksyterapii mogą pojawić się pewne objawy związane z przeprowadzeniem zabiegu. Najczęściej chodzi po prostu o ból oraz rozpieranie w miejscu iniekcji. Może pojawić się także rumień, który jest wynikiem zainicjowania stanu zapalnego, który jest wynikiem śródskórnego podania dwutlenku węgla. W miejscu wkłucia igły mogą powstawać również niewielkie krwiaki, jeśli uszkodzi ona naczynie krwionośne. Powyższe objawy nie stanowią jednak podstaw do rezygnacji z przeprowadzenia zabiegu. Warto również zaznaczyć, że ryzyko wystąpienia różnego rodzaju powikłań w przypadku karboksyterapii jest bardzo niewielkie. Ponadto najczęstszą przyczyną ich występowania jest nieprawidłowa procedura zabiegowa lub brak doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Rozwój technologii i coraz większa dostępność bardzo nowoczesnych aparatów do karboksyterapii znacząco minimalizuje ryzyko zabiegu i poprawia komfort pacjenta. W korzystny sposób wpływa to na zainteresowanie środowisk kosmetycznych do przeprowadzania tego typu terapii. W przypadku łuszczycy z pewnością warto z niej skorzystać – efekty potrafią być bardzo zadowalające i utrzymywać się przez długi czas.