Liposukcja ultradźwiękowa w kosmetologii
Liposukcja ultradźwiękowa to obecnie jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Proces ten zrewolucjonizował kosmetologię nie bez powodu. Zastanawiasz się, co stoi za sukcesem tego zabiegu? Dowiedz się, czym jest, jakie przynosi efekty oraz jakie istnieją przeciwskazania. Poznaj kawitację ultradźwiękową!
Liposukcja ultradźwiękowa – co to?
Liposukcja ultradźwiękowa to rewelacyjny zabieg, który pomoże Ci nie tylko poradzić sobie z redukcją tkanki tłuszczowej, ale świetnie zadziała także na twarz. Jak działa kawitacja ultradźwiękowa? Do jej wykonania niezbędny jest aparat, który wysyła falę ultradźwiękową. Fala ta dociera do komórek tłuszczowych i powoduje, że ich zawartość ulega emulsyfikacji. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkie rodzaje komórek tłuszczowych wypełnione są swoistą zawartością. Są to głównie kwasy tłuszczowe i glukoza oraz osłony otaczające tę zawartość, czyli membrany. Fale dźwiękowe tworzą wibracje, które zaczynają przemieszczać zawartość, a w komórce tworzą się puste przestrzenie. Powiększające się przestrzenie jednocześnie zwiększają objętość samej komórki. W krytycznym momencie membrana zostaje przerwana, a jej zawartość uwolniona. Najważniejsze, że zawartość komórki tłuszczowej nie zostaje wchłonięta przez organizm, ale zostaje z niego wydalona z naturalnym systemem metabolizmu.
Zabieg wykonywany jest od 15 do 30 minut. Liposukcję ultradźwiękową wykonuje się w seriach, a między każdym zabiegiem powinien być przynajmniej tydzień odstępu. Masz naprawdę dużo tkanki tłuszczowej? Być może możliwe będzie wykonanie kawitacji 2 razy w tygodniu.
Liposukcja ultradźwiękowa – ciało
Jeżeli chodzi o całe ciało to liposukcja jest wykorzystywana najczęściej w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg można wykonać na udach, brzuchu, ramionach, podbródku lub innych częściach ciała, gdzie występuje problem z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Chcesz uzyskać jeszcze lepsze rezultaty? Wybieraj te salony kosmetologiczne, gdzie wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt. W Salonie Urody Shenti w Poznaniu znajduje się CaviLipo, który dzięki interferencji (nakładanie) fal może być o wiele bardziej efektywny przy mniejszej mocy niż aparaty konkurencyjne. Uzyskujesz lepsze efekty przy maksymalnym ograniczeniu skutków niepożądanych i ubocznych. Lepsze rezultaty pozwala także uzyskać wprowadzenie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej do swojego codziennego planu dnia.
Liposukcja ultradźwiękowa – twarz
Na twarzy można wykonać peeling liposukcyjny. Jest to zabieg, który doskonale oczyszcza i sterylizuje skórę. Wszystkie bakterie odpowiedzialne za powstawanie wykwitów skórnych zostają zniszczone. Ponadto znacznie wzrasta metabolizm komórek, wzmocniona zostaje tkanka skórna oraz rozdrobnieniu ulegają wszelkie zwapnienia. Przyspieszone jest także krążenie krwi, które świetnie wpływa na ogólny wygląd cery. Zabieg ten powoduje delikatne złuszczenie warstwy rogowej naskórka i odsłonięcie młodszej warstwy skóry. Twoja skóra będzie wolna od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii, substancji toksycznych oraz pozostałości kosmetyków. Zabieg jest bezdotykowy i bezbolesny.
Liposukcja ultradźwiękowa – przeciwwskazania
Wszystkie aktywne choroby wątroby i nerek są kategorycznym przeciwwskazaniem do zabiegu. Liposukcji ultradźwiękowej nie powinny poddawać się także osoby z zakrzepowym zapaleniem żył, czy w stanach nowotworowych. Jesteś w ciąży? W ostatnich 2 tygodniach przyjmowałaś aspirynę lub inne leki przeciwzapalne? Jesteś na sterydach? Niestety z kawitacją ultradźwiękową będziesz musiała się wstrzymać.
Liposukcja ultradźwiękowa – zasady bezpieczeństwa
Liposukcja ultradźwiękowa nie jest bardzo inwazyjnym i nieprzyjemnym zabiegiem, ale istnieje kilka zasad, które należy przestrzegać w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo. Nie można przeprowadzać zabiegu w okolicach szyi i głowy. Należy pamiętać, że koniecznie trzeba ominąć okolice dużych narządów miąższowych – wątroby, śledziony, czy nerek oraz okolice miednicy – jajniki. Im bardziej równolegle do powierzchni ciała podawana będzie fala ultradźwiękowa, tym bezpieczniej, gdyż zapobiega to penetracji ultradźwiękami w głąb ciała. Zawsze kawitację wykonuje się na fałd skórny.