Na czym polega peeling medyczny?
W trosce o dobrą kondycję naszej skóry oraz piękny wygląd sięgamy po przeróżne sposoby, by utrzymać nasze ciało w jak najlepszym zdrowiu i zapewnić mu młody, świeży wygląd. Nie zawsze jednak tradycyjny peeling wystarcza, zwłaszcza kiedy nasze problemy ze skórą się nawarstwiają. W pewnym momencie warto sięgnąć po bardziej zaawansowane środki i metody. Skóra na całym ciele ulega ciągłym przeobrażeniom, stary naskórek się złuszcza, świeży zostaje pod nim. Przy dodatkowych problemach, takich jak problemy z bliznami czy trądzikiem, wszystko to się nawarstwia, sprawiając, że tracimy kontrolę nad własną skórą przy używaniu podstawowych środków pielęgnujących. W takich właśnie chwilach przychodzi z pomocą peeling medyczny. Pozwala on nie tylko usunąć wierzchni naskórek, jak podstawowy peeling, ale również pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Jak to wszystko dokładnie działa?
Zabieg peelingiem medycznym – jak to wygląda?
Nie musisz się martwić – zabieg peelingu medycznego jest całkowicie bezbolesny i co najważniejsze po jego wykonaniu będziesz się czuła jak młoda bogini! Jest to fantastyczny, nieinwazyjny sposób pozbycia się wielu problemów skórnych bez konieczności przyjmowania jakichkolwiek leków. Peeling medyczny możemy podzielić na dwa rodzaje, które często idą ze sobą w parze i stosuje się je oba podczas wykonywania zabiegu.
Peeling chemiczny
Brzmi strasznie? Straszne nie jest! Zabieg ten polega na nałożeniu na skórę odpowiednich specyfików, które pomogą jej odżyć. Rozpuszczają one stary naskórek, uprzednio go zmiękczając. Wydobywają na zewnątrz świeżą skórę, pozostawiając ją gładką i czystą. Używa się zazwyczaj do tego specjalnie dobranych kwasów o przeróżnych odczynnikach i właściwościach. Kwas zostanie dobrany specjalnie do Twojego typu skóry. Jest to zalecane zwłaszcza przy łojotokowych problemach ze skórą.
Peeling mechaniczny
To bardziej złożony proces polegający na zastosowaniu odpowiednich specyfików na skórze, dobranych pod potrzeby pacjenta oraz usuwanie problemów ręcznie, za pomocą odpowiednich narzędzi. Przykładem tego może być mikrodermabrazja. Jest to delikatny zabieg, który nie jest dla skóry nieprzyjemny. Dla wielu osób działa wręcz odprężająco. Często używane specyfiki są peelingami, które zawierają odpowiednie, ścierne drobinki. Jest to rewelacyjny sposób na walkę z trądzikiem, bowiem oczyszcza wszystkie pory.
Czy peeling medyczny jest zabiegiem dla mnie?
Oczywiście, że tak! Peeling medyczny jest zalecany osobom w każdym wieku. Istnieją specjalne zabiegi dostosowane dla młodszych osób, takich jak nastolatkowie, jak i dla osób starszych, które walczą ze zmarszczkami. Prócz tego doskonale radzi sobie z problemami z cellulitem czy rozstępami. Jest zalecany tym osobom, które próbują sobie poradzić ze zmianami barwnikowymi na skórze. Pomaga ujednolicić koloryt skóry, prócz jej wygładzenia. Zbawienne właściwości peelingu medycznego stawiają go na najwyższej półce, jeśli mówić o sposobach na odświeżenie swojej skóry i poradzenie sobie z jej problemami – zwłaszcza skóry twarzy. Może on być jednak wykonywany na całym ciele!
Kiedy peeling medyczny jest odradzany
Peelingu medycznego nie przeprowadza się na niemowlętach ani małych dzieciach. Odradza się go również podczas ciąży lub karmienia piersią. Kolejnymi przeciwwskazaniami są zmiany dotykające bezpośrednio skóry, takie jak jej zapalenie, świeże blizny, które pojawiły się nie więcej jak 2 miesiące temu, liczne zmiany melanocytowe czy skłonności do powstawania bliznowców. Po wykonanym zabiegu ważne jest, byśmy nie mieli do czynienia ze słońcem w większych ilościach przynajmniej przez miesiąc. Odpada więc wykonywanie zabiegu przed wakacyjnymi planami. Szczególnie zaleca się przeprowadzenie go zimą, kiedy słońca nie ma tak wiele i nie jest intensywne. Warto w tym okresie dbać o skórę i chronić ją kremami oraz przede wszystkim – nie podrażniać jej.