Peeling kawitacyjny
Kawitacja to zabieg zwany również peelingiem kawitacyjnym, który bardzo dokładnie oczyszcza skórę. Jest to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych ze względu na intensywność działania. Jego celem jest złuszczenie skóry znacznie intensywniejsze niż to wykonywane w zaciszu domowym. Przekonaj się, jak wiele zalet posiada ten zabieg! Poznaj jego działanie oraz efekty, jakie uzyskasz, wybierając peeling kawitacyjny w naszym salonie w Poznaniu !
Zasada działania peelingu kawitacyjnego
W czasie peelingu kawitacyjnego zostaje wykorzystane zjawisko kawitacji, które wykorzystuje fakt zmniejszania się ciśnienia. Szybkie zmiany z fazy ciekłej w fazę gazową gwarantują spektakularny efekt. Aby prawidłowo wykonać zabieg, skóra musi być wilgotna, gdyż w czasie zabiegu stosowane są również ultradźwięki. Połączenie tych zjawisk powoduje, że powstają mikropęcherzyki. Następnie ulegają one pęknięciu, dzięki czemu rozbijane są stare warstwy komórek rogowych naskórka.
Kto powinien skorzystać z peelingu kawitacyjnego?
Peeling kawitacyjny polecany jest dla każdego typu skóry. Jest to zabieg, który pozwala bardzo dokładnie oczyścić skórę. Panie posiadające cerę tłustą lub mieszaną zniwelują ilość wydzielanego sebum i zarazem zlikwidują efekt świecącej się skóry. Osoby zmagające się z trądzikiem również będą zadowolone z zabiegu, gdyż pozwoli im uporać się z tym kłopotliwym problemem. Dodatkowo peeling kawitacyjny wspomoże Twoją walkę z zaskórnikami i wągrami, które bardzo negatywnie wpływają na wygląd cery. Peeling ten potrafi również rozświetlić twarz oraz zredukować drobne zmarszczki, które pojawiają się wraz z upływem czasu. Jest to również zabieg polecany w walce z przebarwieniami, jednak i w tym przypadku musi być stosowany bardzo regularnie. Najlepsze efekty uzyskuje się podczas regularnego stosowania peelingu wykorzystującego zjawisko kawitacji.
Warto podkreślić, że peeling kawitacyjny może być uzupełniony o zabiegi odżywiające oraz nawilżające. Wtedy ich efekt będzie intensywniejszy, gdyż aktywne składniki znacznie szybciej będą mogły wniknąć w głąb skóry za sprawą wykonanego peelingu. Peeling kawitacyjny, podobnie jak większość peelingów, najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym. Wtedy też intensywność promieni słonecznych jest dużo niższa. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż peelingi te złuszczają wierzchnią warstwę skóry, przez co staje się ona bardziej wrażliwa na promieniowanie UV.
Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego
Peeling kawitacyjny nie należy do zabiegów mocno inwazyjnych, jednak oddziałuje na skórę. Z tego względu można wyróżnić kilka przeciwwskazań do zabiegu, a mianowicie: osteoporozę, padaczkę, ciążę, metalowe implanty, rozrusznik serca, niewydolność krążenia, choroby tarczycy czy nowotwór.
Peeling kawitacyjny – dokładne oczyszczenie Twojej cery
Dzięki usunięciu martwego naskórka skóra staje się promienna i oczyszczona. Zabieg peelingu kawitacyjnego powoduje także dotlenienie oraz odżywienie skóry, jednocześnie pobudzając ją do odbudowy. Efektem zauważalnym bezpośrednio po zabiegu jest brak zaskórników i wągrów. Pozostałe korzystne efekty, takie jak poprawa jędrności, redukcja przebarwień czy redukcja sebum, pojawiają się wraz z regeneracją skóry. Wybierz zabieg trwający od 30 do 60 minut, w czasie którego zrelaksujesz się i oczyścisz skórę twarzy. Postaw na peeling kawitacyjny!