Karboksyterapia – jak wygląda zabieg?
Karboksyterapia stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów dostępnych w salonach kosmetycznych i kosmetologicznych. Jej ogromna popularność wynika z efektywności zabiegu. Na czym on t dokładnie polega? Czy jest bezpieczny, bezbolesny i przede wszystkim długotrwały? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.
Co to jest karboksyterapia i dla kogo jest ona przeznaczona?
Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu dwutlenku węgla (CO2) bezpośrednio pod skórę. Całość wykonuje się za pomocą maleńkich igiełek, które nakłuwają skórę i pozwalają wtłoczyć roztwór. Wbrew pozorom nie sprawia to bólu. Same nakłucia przypominają akupunkturę, więc mogą dać przyjemne odczucie odprężenia. Z kolei wprowadzenie dwutlenku węgla może wywołać nieprzyjemne wrażenie, jednak proces rozprowadzania go pod skórą odbywa się szybko. Sprawia to, że ewentualnie uczucie dyskomfortu jest bardzo krótkie.
Karboksyterapia przeznaczona jest w zasadzie dla każdego. Zwalcza otyłość brzuszną i brzuszek pociążowy. Pozwala zredukować tkankę tłuszczową, pozbyć się wody z organizmu, co redukuje cellulit. Wygładza skórę, zmniejsza blizny, a nawet przeciwdziała wypadaniu włosów. Zabieg można stosować na twarz (np. w przypadku opadających powiek) albo na inne partie ciała (blizny pooperacyjne, cellulit). Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań znajdziemy przede wszystkim choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, zapalenia skóry oraz ciążę i okres karmienia.
Karboksyterapia — opis zabiegu:
Pierwszym etapem jest rozmowa z kosmetologiem albo pogłębiony wywiad. Ma to na celu przede wszystkim wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz określenie siły zabiegu i zaplanowaniu ilości następnych terapii. W zależności od problemu może to być zabieg kilku albo kilkudziesięciominutowy. Ilość zabiegów również może się różnić, ale często już po pierwszej terapii zobaczymy pozytywne efekty.
Zabieg wykonuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu zaopatrzonego w malutkie igły, którymi pod skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla. Jest to zabieg nowatorski i bardzo precyzyjny. Czysty, medyczny gaz gwarantuje z kolei bezpieczeństwo podczas terapii oraz jest odpowiedzialny za świetne i widoczne gołym okiem efekty. Gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, co stymuluje procesy regeneracji tkanek. Rozszerza naczynia krwionośne, co wpływa na nie odżywczo i stymulująco.
Karboksyterapia — czy warto?
Można wymienić szereg zalet tej terapii. Jej bezpieczeństwo, brak uczulających i alergennych składników, brak negatywnych i trwałych uszkodzeń skóry (po zabiegu może wystąpić zaczerwienie albo nawet siniaki, jednak znikają one po kilku dniach). Zabieg jednocześnie nie tylko odchudza i ujędrnia, ale także wzmacnia ciało, gdyż przyczynia się do produkcji kolagenu i wzmocnienia naczyń włosowatych.
Kolejną ważną zaletą jest długotrwały efekt zabiegu. Efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy, a w połączeniu z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną możemy jeszcze dłużej cieszyć się pozytywnymi zmianami. W celu ich podtrzymania zaleca się przeprowadzenie takiego zabiegu co pół roku. Może on być już mniej intensywny, gdyż najważniejsza praca została wykonana podczas serii terapii wcześniej.
Jeśli szukasz sprawdzonego salonu kosmetologii estetycznej w Poznaniu, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą Karboksyterapia Poznań.